Deimantų formos

Dažnai sakoma, kad deimantai yra geriausi merginos draugai, bet rečiau pažymima, kad egzistuoja deimantų, patiksiančių visoms merginoms.

Kiekvienas deimantas turi savo istoriją, todėl tik nuo jūsų priklauso, kurį deimantą pasirinksite ir papasakosite savąją.

Nuo klasikinio ir universalaus apvalaus brilianto, kurie sudaro pusę visų šiandien parduodamų deimantų, iki neįprastesnių ir ekscentriškų migdolo formos brangakmenių, kurie primena aukso amžiaus šlovę. Deimanto pasirinkimas gali būti tokia pat sudėtinga užduotis kaip ir rasti vyrą, kuris jį padovanos. Vis dėlto svarbiausia ne tai, ką pažįstate, o ką žinote. Tai, ką žinote apie deimantų formas, gali padėti priimant vieną svarbiausių sprendimų gyvenime.

Kiekvienas žmogus ras savo skonio formą, kuri dar ir kruopščiai bei labai tiksliai nušlifuota tam, kad išryškintų geriausius deimanto bruožus. Kuri mergina nenorėtų tokio geriausio draugo?

Deimantų Formos

Apvalus briliantas

Klasikinis, universalus ir su daugiau spindesio už bet kurią kitą formą. Ką nors įtikinti rinktis kitą variantą būtų sunku – tai įrodo faktas, kad šios formos deimantai sudaro pusę visų pardavimų. (Vyrai, norintys nustebinti savo damas ir nežinantys, kas joms patiktų, tikrai nesuklys).

Kvadrato forma

Visai kaip ir apvalus briliantas, kvadrato forma yra klasikinė ir elegantiška, nors dėl savo aštrų kampų atrodo šiuolaikiškai. Ši forma – puikus būdas brilianto spindesiui ir elegancijai perteikti bei atrodyti madingai.

Stačiakampio forma

Primenantis praeities ir senojo pasaulio žavesį ir mėgstamiausias tokių stiliaus ikonų kaip Grace Kelly bei Jackie O brangakmenis. Stačiakampio formos briaunavimas buvo vienas iš pirmųjų panaudotų kuriant papuošalus, o jo plati bei plokščia aikštė išryškina švarumą ir natūralų deimanto dydį.

Aštuonkampio forma

Pilna laikui nepavaldžios elegancijos ir Art-Deco stiliaus ramumos, aštuonkampio forma panaši įžymiąją stačiakampio – kupina ryškaus spindesio, nepaprasto žvilgesio ir stulbinančios optinės apgaulės, žinomos „Veidrodžių kambario“ pavadinimu.

Kriaušės forma

Šios formos deimantą Elizabeth Taylor padovanojo buvęs vyras Richardas Burtonas, Kriaušė, kartais dar vadinama ašara – unikali ir moteriška forma, turinti vieną apvalų ir vieną smailų galiuką yra puikus pasirinkimas.

Stačiakampio forma

Stačiakampio ar kvadrato formos hibridas, kuriame dera apvalaus, stačiakampio ir kvadrato formos deimantų spindesys, kvadrato forma – pati gražiausia iš visų languotų formų, todėl yra graži ir stulbinanti.

Ovalo forma

Tai viduriukas tarp apvalios ir kriaušės formos, ovalo formos deimantas yra puikus pasirinkimas, jei norite išlaikyti apvalaus brilianto žvilgesį šiek tiek retesnėje ir ilgesnėje formoje.

Pagalvėlės forma

Iš pavadinimo galima suprasti, jog tai kvadrato ar stačiakampio forma, primenanti pagalvėlę. Ši forma – vienas retesnių ir unikalesnių pasirinkimų. Pagalvėlės formos deimanto briaunelės puikiai išsklaido šviesą, taip suteikdamos daug didesnį spalvų spektrą todėl brangakmenis yra pilnas gyvybės.

Širdelės forma

Romantiškas pasirinkimas, ši reta ir simbolinė forma yra puikus pasirinkimas norint ant piršto dėvėti širdį. Tikrai nėra geresnio pasirinkimo norint atrodyti stilingai ir būti įsimylėjusiai tuo pat metu.

Migdolo forma

Karalius Luisas XV XVII amžiaus Paryžiuje įsakė gaminti šios formos deimantus, taip siekdamas kopijuoti savo meilužės Madam Pompador šypseną. Migdolo formos brangakmeniai primena aukso amžiaus šlovę bei taip pat yra puikus būdas norint, kad net tik pirštas atrodytų ilgesnis, bet ir svoris būtų optimalus.

Trikampio forma

Šios formos brangakmeniai dažniausiai naudojami kaip pagrindiniai ar papildomi akmenys. Dėl stulbinančio spindesio ši forma tinka ir įspūdingiems soliterams. Ji vis labiau vertinama dėl nepaprasto pagrindinio brangakmenio sukuriamo efekto.