Deimanto kaina

Be įvairių deimanto specifikacijų sužinosite, jog yra būdų, kaip įsigyti vertingiausią deimantą už tam tikrą pinigų sumą. Norint nusipirkti trokštamą deimantą, nereikia įsigyti aukščiausios kokybės brangakmenio tam, kad gautumėte kažką gražaus.

Labai svarbu suprasti realius faktorius, kurie turi įtakos kainai, nes tai leidžia priimti geriausią sprendimą, sprendžiant tai, pagal kokius kriterijus rinktis geriausiai jūsų finansines galimybes atitinkantį brangakmenį. Taip pasversite savo galimybes. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog deimanto pasirinkimas yra neįveikiama užduotis, tačiau nepaisant to, jog egzistuoja daug niuansų, į kuriuos galima atsižvelgti, pasirinkimas neturėtų gluminti. Galiausiai prisiminkite, kad perkate vertingą daiktą, kurį galėsite perduoti iš kartos į kartą.

Karato svoris ir kaina

Karato svoris yra vienas iš pagrindinių faktorių, lemiančių deimanto kainą. Pagrindinė taisyklė: kuo didesnis deimantas, tuo didesnis karato svoris, o kuo daugiau karatų, tuo deimantas brangesnis. Kaina už karatą yra geriausias būdas, norint palyginti panašių deimantų kainas. Norėdami apskaičiuoti kainą už karatą, paprasčiausiai padalinkite kiekvieno brangakmenio kainą iš jo svorio karatais. Dėl savo retumo, didesni deimantai turi daug didesnę paklausą nei mažesni, todėl jų vieno karato kaina yra daug aukštesnė. Lyginant su mažesnio dydžio brangakmeniu, dukart didesnio deimanto kaina gali būti keturis kartus aukštesnė. Pavyzdžiui, žiedas (soliteras) su vieno karato deimantu, beveik visada yra brangesnis už žiedą su keletu įtaisytų deimantų, kurių bendras svoris – vienas karatas.

Per mažo ir per didelio svorio deimantai

Vietoje 0,69 ar 0,99 karato, deimantai įprastai briaunuojami iki apvalaus skaičiaus svorio, pavyzdžiui 0,70 arba 1,00 karatas. Todėl deimantai, kurių svoris nesiekia šio „barjero“ yra reti, bet labai rekomenduojami, nes tokie deimantai kainuoja mažiau už tuos, kurių svoris suapvalintas. Panašiai, deimantai, kurių svoris šiek tiek viršija „barjerą“ vadinami „per didelio svorio“ deimantais, tačiau jų kainos ir kokybės santykis taip pat puikus, nes brangakmenių svoris nesuapvalintas.