Deimantų briaunavimas

Dažnai painiojamas su deimanto forma, briaunavimas yra laipsniavimas, nusprendžiantis, kaip gerai deimantas atspindi šviesą. Jis apima Šviesumą (baltą šviesą, atsispindinčią nuo deimanto aikštės), Atspalvis (spalvų tviskėjimas) ir Žaižaravimas (šviesos blyksniai).

Briaunavimo laipsniai šuo metu taikomi tik Apvaliems (angl. Round) deimantams, nes juos teoriškai lengviau išmatuoti šviesos ir kokybės atžvilgiu. Kitos formos, tokios kaip Kvadrato (angl. Princess), Kvadrato ar stačiakampio formos su nukirstais kampais (Pagalvėlės) (angl. Cushion), Stačiakampio (angl. Emerald) brangakmeniai neturi briaunavimo laipsnių savo sertifikatuose.
Briaunavimo laipsniai skirstomi taip: Idealus briaunavimas, Labai geras briaunavimas, Geras briaunavimas, Vidutinis briaunavimas ir Blogas briaunavimas. Laipsniavimas atsižvelgia į įvairias deimanto savybes, kurių negali pamatyti ar išmatuoti nepatyrusio žmogaus akis. Idealaus briaunavimo deimantas šviesą atspindės geriausiai, o tam daugiausiai įtakos turi deimanto aikštės ir paviljono gilumo santykis.

Eksperto patarimas

Tarp idealaus ir labai gero briaunavimo labai sunku pamatyti skirtumą, nes šių laipsnių briaunavimo brangakmeniuose šviesos kryptis išlieka tokia pat. Todėl rekomenduojama rinktis idealaus ar labai gero briaunavimo deimantus, bet jei negalite viršyti savo galimybių, gero briaunavimo deimantas taip pat gali būti vertinga alternatyva be didelių kompromisų. Tik įsitikinkite, kad nesirenkate „giliausio“ deimanto, nes tokiu atveju įsigysite deimantą, kuris atrodo mažesnis palyginus su realiu jo svoriu.