Deimantų sertifikatai

Norint objektyviai įvertinti brangakmenio kokybę, svarbu užtikrinti, kad sertifikatą išduotų viena iš pirmaujančių, nepriklausomų ir pripažintų laboratorijų. GIA, AGS, HRD, IGI ir EGL yra pirmaujančios vertinimo institucijos deimantų industrijoje. Šiandien deimantus, virš 0,20 ct, vertina būtent jos. Mūsų šalyje, nepriklausomai, ar brangakmenis turi tarptautinį sertifikatą ar ne, privalomas yra valstybinis Lietuvos Prabavimo rūmų sertifikatas.

Eksperto patarimas Nr. 1

Smulkūs briliantų skirtumai gali turėti didelės įtakos jų kainai, jei jums siūloma pačiam sertifikuoti deimantą ar įsigyti sertifikatą iš vietinės vertinimo institucijos, tai reiškia, kad pardavėjas gali parduoti jį už geresnę kainą. Prisiminkite, kad tokie deimantai nelyginami vienas šalia kito, todėl, norėdami vertingo ir kokybiško pirkinio, papildomai reikalaukite tarptautiniu mastu pripažinto sertifikato.

Eksperto patarimas Nr. 2

Skirtumų turi net penki tarptautiniu mastu pripažinti sertifikatai. Tiesą sakant deimantų industrijoje visi brangakmeniai tikrinami pagal griežtus GIA (angl. Gemological Institute of America) standartus. GIA sertifikato palyginimas su IGI at EGL sertifikatu nėra lygiavertis. Spalvos ar skaidrumas, nurodytas EGL sertifikate, GIA ataskaitoje būtų įvertintas dvejais ar trimis laipsniais prasčiau, todėl deimantas būtų parduodamas už žemesnę kainą.

Patikrinimas lazeriu

Penkios pirmaujančios deimantų sertifikavimo organizacijos kiekvienam deimantui suteikia unikalų numerį tam, kad apsaugotų vartotoją. Naujausiuose GIA bei kai kuriuose kituose sertifikatuose, šis numeris išgraviruotas lazeriu ant deimanto rundisto. Numerį nesunkiai galima pamatyti per padindimąjį stiklą. Jis užtikrina, kad deimantas, kurį perkate, yra autentiškas.

GIA sertifikatas ir patikrinimas lazeriu