Deimantų spalva

Baltiems arba bespalviams deimantams (priešinai spalvotiems, kurie yra visiškai skirtingi) briliantų industrija patvirtino šių brangakmenių spalvos skalę nuo D iki Z, atitinkamai D – aukščiausias laipsnis. Keliaujant į skalės apačią deimantas įgyja geltoną ar rudą atspalvį.

Deimantų pasaulio ekspertai spalvą nustato palygindami deimantą su etaloniniais akmenimis. Nepalyginus deimantų labai sunku pamatyti skirtumą tarp D ir G spalvos brangakmenių.

Bespalviai deimantai, (tokie kaip D ir E) yra daug retesni už kitus, todėl jų kaina aukštesnė. Visada kyla klausimas, kaip nustatyti ribą renkantis deimanto spalvą? Atsakymą į šį klausimą padės rasti jūsų finansinės galimybės ir lūkesčiai kokybės atžvilgiu. 

Norite užtikrintos kokybės ir į akmenį žvelgiate kaip į investiciją? Tuomet verčiau rinktis aukščiausias D ar E spalvas. Norint briliantu džiaugtis asmeniškai ir nepermokėti, pakaks net H spalvos - jos gelsvas atspalvis matosi tik pridėjus prie visai bespalvių akmenų.

Eksperto patarimas Nr. 1

Bespalvių deimantų skirtumai tarp D ir G yra beveik nematomi, bet D spalvos deimantai yra 20–40 proc. vertingesni. Jie iš esmės skirti investuotojams arba deimantų ekspertams.

Eksperto patarimas Nr. 2

H spalva dažnai laikoma riba tarp aukščiausios kokybės bespalvių deimantų ir deimantų su atspalviu, todėl šios spalvos brangakmeniai yra labai vertingi, be jokių matomų geltonų ar rudų atspalvių, kurie būtų matomi tik palyginus su baltesniu deimantu.

Eksperto patarimas Nr. 3

I ir J spalvos atspindės baltą spalvą iš viršaus, bet žiūrint iš skirtingų kampų, tokiuose deimantuose galėsite rasti nežymų geltoną ar rudą atspalvį.

Eksperto patarimas Nr. 4

GIA sertifikatuose K ir L spalvos yra priimtino atspalvio jei tenka ieškoti tokių kompromisų norint neviršyti finansinių galimybių.

Laipsniai

D spalva

D – aukščiausias deimantui priskiriamas spalvų klasifikacijos laipsnis, nurodantis, kad brangakmenis yra bespalvis (baltas). Tokie brangakmeniai yra ypač reti ir parduodami už aukščiausią kainą.

E spalva

Spalvų skirtumą tarp D ir E laipsnio brangakmenių įprastai pastebi tik gemologas, naudodamas etaloninius akmenis. Visgi E laipsnio deimantai yra šiek tiek pigesni.

F spalva

Spalvų skirtumą tarp E ir F laipsnio brangakmenių taip pat gali pamatyti tik deimantų ekspertas, naudodamasis etaloniniais akmenimis. F laipsnis – žemiausias iš aukščiausios rūšies spalvų, todėl šie brangakmeniai – pigiausi.

G spalva

G laipsnio deimantai yra beveik bespalviai, o nežymus spalvų skirtumas tampa matomas palyginus juos su D ar E laipsnio deimantais. Tokie brangakmeniai atrodo bespalviai ypač tada, kai yra įtaisyti, todėl gausite puikų kainos ir kokybės santykį.

H spalva

H spalvos deimantai – beveik bespalviai, kurie atrodo visiškai balti ar bespalviai jei brangakmeniai nėra lyginami su aukštesnio laipsnio deimantais. H spalva laikoma tarpine tarp bespalvių ir turinčių nežymų atspalvį deimantų.

I spalva

I spalvos deimantai turi nežymų atspalvį, tačiau juos įtaisius, brangakmeniai gali atrodyti bespalviai. I spalvos deimantai yra puikus pasirinkimas kainos ir kokybės atžvilgiu.

J spalva

J spalvos deimantai turi nežymų atspalvį, tačiau juos įtaisius į geltoną auksą, J laipsnio deimantų sukuriamą geltoną atspalvį pamatyti sunkiau.

K spalva

K spalvos deimantai turi nežymų atspalvį, tačiau juos įtaisius į geltoną auksą, K laipsnio deimantų sukuriamą geltoną atspalvį pamatyti sunkiau.