Juvelyrikos su perlais pirkėjo gidas

Perlas - tobulai spindintys safyrai. Blizgios baroko formos. Gundantys vėriniai.. Perlai yra vien tik organiniai brangakmeniai.

Savybės, nulemiančios natūralaus ar kultivuoto perlo vertę yra jo dydis, forma, spalva, blizgesys, paviršiaus ir perlamutro kokybė, o gaminant juvelyrinius dirbinius su dviem ar daugiau perlų – derinimas.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis perlą

Blizgesys

Iš septynių perlo vertės faktorių, blizgesys gali būti pats svarbiausias. Blizgesys natūraliam ar kultivuotam perlui suteikia unikalų grožį. Blizgūs perlai turi ryškius atspindžius paviršiuje. Skirtingoms perlų variacijoms taikomi skirtingi blizgesio standartai.

Paviršius

Jei paviršiaus charakteristikų apstu arba jos – griežtos, jos gali paveikti perlo patvarumą ir smarkiai sumažinti jo vertę. Paviršiaus charakteristikos turi mažesnį poveiki perlo grožiui ir vertei jeigu jų yra mažiau arba jos yra pakankamai mažos, kad jas paslėptų išgręžta skylutė ar montavimas.

Forma

Perlai būna aštuonių pagrindinių formų: apvalus, pusiau apvalus, monetos, lašo, kriaušės, ovalo, baroko ir rutulio formos. Rutulio ir simetriški lašo formos perlai – vertinami labiausiai. Visgi yra išimčių. Gerai susiformavę kriaušės, ovalo ar baroko formos kultivuoti deimantai taip pat liaupsinami perlų mėgėjų.

Spalva

Perlai būna įvairių spalvų. Nors balta ir juoda – tradicinės, neįprastos spalvos taip pat populiarėja. Perlo blizgesio obertonai ir vaivorykštės atspindžiai, vadinami tviskesiu, taip pat išryškina perlo spalvą.

Perlamutro apvalkalo storis

Blizgesys ir perlamutro kokybė yra glaudžiai susiję aspektai. Jei branduolys matomas po perlamutro sluoksniu arba perlas yra neryškiai pilkas, arba kreidos spalvos, galite manyti, kad perlamutro sluoksnis plonas. Tai paveikia perlo blizgesį bei patvarumą. Perlamutro apvalkalo storis įvertinamas siekiant užtikrinti, kad kultivuoti perlai yra patvarūs ir gražūs.

Dydis

Apskritai, kuo didesnis perlas, tuo jis vertingesnis. Skirtingos variacijos būna skirtingų dydžių: pietų jūrų pakrantėse išauginti perlai – didžiausi.

Derinimas

Juvelyrinių dirbinių gamintojai kartais sąmoningai maišo spalvas, formas ir dydžius siekdami unikalaus efekto, bet gaminant vėrinius, auskarus ar kitą papuošalą su keliais perlais, jie turėtų derėti pagal visus kokybę lemiančius faktorius.

1. Patarimas

Pabandykite sumaišyti perlų spalvą ir kilmę. Nors vienspalviai vėriniai vis dar pasitaiko dažniausiai, perlų spalvų ir variacijų mišinys yra naujas būdas juos dėvėti. Vėriniuose iš kelių spalvų perlų dažnai pasitaiko retos spalvos, nes rasti pakankamai retos spalvos perlų yra per sunku norint pagaminti vėrinį.

2. Patarimas

Pridekite universalumo naudodami reguliuojama sąsagą. Tradiciniai vėriniai būna nuo 35–40 cm. ilgio vėrinių iki 43–45 cm. ilgesnių dirbinių. Naujos sąsagos leidžia sukurti skirtingų ilgių vėrinius. Pavyzdžiui, ilgą vėrinį galima dėvėti vienu, dviem sluoksniais arba kaip trumpesnę grandinėlę.

3. Patarimas

Perverkite perlus, kol šie nesudužo. Nors perlai ilgaamžiai, siūlas ant kurio jie suverti – ne. Reguliariai patikrinkite perlus ir perverkite juos jeigu yra nusidėvėjimo ženklų.