Juvelyrikos su rubinais pirkėjo gidas

Rubinas – vertingiausia korundo mineralų rūšies variacija, įskaitant ir safyrą.

Rubinas gali diktuoti aukščiausias spalvotųjų brangakmenių kainas. Kainos už aukščiausios kokybės rubino karatą nuolatos kylą, dažnai pagerindamos aukcionų rekordus.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis rubinus

Spalva - svarbiausias rubino kokybės faktorius

Aukščiausios kokybės rubinas būna ryškiai raudonos arba purpurinės spalvos. Jei spalva pernelyg oranžinė arba labiau purpurinė, nukenčia rubino kokybė. Aukščiausios kokybės rubinai būna sodrių spalvų. Spalva turi būti nei per tamsi nei per šviesi tam, kad rubinas būtų laikomas aukščiausios kokybės.

Skaidrumas rodo intarpų skaičių

Rubinais prekiaujantys žmonės tikisi, kad brangakmeniai turės bent kelis intarpus, nes rubinai be intarpų – reti. Rubino vertė priklauso nuo to, kaip aiškiai matomi intarpai. Akivaizdūs intarpai ar intarpai, kurie mažina skaidrumą ar ryškumą, drastiškai sumažina rubino vertę.

Briaunavimas - vienas svarbiausių išvaizdos faktorių

Rubinų, esančių rinkoje, briaunavimą ir proporcijas paveikia keletas faktorių. Rubino kristalo forma nulemia jo tinkamumą tam tikram briaunavimui. Dažniausiai pasitaikančios formos yra plokščia ir šešiakampė, bet rubino kristalai iš kai kurių šaltinių gali būti pailgi.

Karatų svoris leidžia atlikti tikslius matavimus

Aukštos kokybės rubinai, kurių svoris didesnis nei vienas karatas – labai reti, bet komercinių rubinų dažnai galima įsigyti įvairiausių dydžių. Didėjant rubinui, ženkliai pakyla ir jo kaina už karatą.

1. Patarimas

Pasikonsultuokite su juvelyru, kuriuo pasitikite. Norint nustatyti rubino kokybę reikia patirties. Ieškokite žmogaus, turinčio gemologo kvalifikaciją. Juvelyras, kuris pažįsta ir myli rubiną, turės ką jums parodyti, kad pamatytumėte skirtumus.

2. Patarimas

Nepainiokite kilmės ir kokybės. Net ir geriausiose kasyklose iškasama žemos kokybės brangakmenių. Tai, iš kur rubinas atkeliavo, negarantuoja jo vertės ar kokybės. Šiandien, aukštos kokybės rubinai atkeliauja iš keleto šalių.

3. Patarimas

Pasiteiraukite apie apdirbimą. Dauguma rubinų yra pakaitinti, o kai kuriems rinkoje esantiems brangakmeniams difuzijos būdu pakeičiama paviršiaus spalva arba dalelės užpildomos krištolu, kad pagerintų jų išvaizdą. Apsipirkinėdami pasiteiraukite apie apdorojimą, ši informacija pridedama raštu.

4. Patarimas

Kilus abejonėms, reikalaukite laboratorijos ataskaitos. Nepriklausomos laboratorijos, tokios kaip GIA (angl. Gemological Institute Of America) ataskaita, gali patvirtinti, kad rubinas, kurį perkate yra natūralus ir pasakyti, ar rubine aptikta apdorojimo įrodymų.