Juvelyrikos su safyru pirkėjo gidas

Pavadinimas „safyras“ taip pat gali būti taikomas bet kuriam korundui, kuris nėra rubino spalvos ar kita korundo rūšis.

Safyras – vienas iš trijų didžiausių brangakmenių, kiti du – rubinas ir smaragdas. Safyras – patvarus akmuo, žinomiausias mėlynasis brangakmenis, taip pat turintis daugiausia spalvų.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis juvelyrinius dirbinius su safyru

Spalva - svarbiausias safyro kokybės faktorius

Geriausiai vertinami mėlynieji safyrai yra aksomo spalvos ir melsvai violetiniai, nuo vidutinio iki tamsaus atspalvio. Geriausi safyrai taip pat turi intensyvų arba ryškų spalvų sodrumą. Sodrumas turėtų būti kaip įmanoma intensyvesnis, netamsinantis spalvos ir nemažinantis ryškumo.

Skaidrumas rodo intarpų skaičių

Mėlyni safyrai dažnai turi kelis intarpus. Skaidriausi mėlynieji safyrai – reti ir labai vertingi. Kaina gali kristi jeigu intarpai kenkia akmens patvarumui. Kašmyro safyruose yra mažyčiai intarpai, kurie suteikia trokštamą aksominę išvaizdą.

Briaunavimas - vienas svarbiausių išvaizdos faktorių

Norint išgauti geriausią spalvą, išlaikyti geriausias proporcijas ir išsaugoti kiek įmanoma didesnį svorį, juvelyrai dėmesį sutelkia ties faktoriais, tokiais kaip spalvų zonavimas, pleochroizmas ir akmens šviesumas ar tamsumas.

Karatų svoris leidžia atlikti tikslius matavimus

Mėlynųjų safyrų dydis gali būti nuo kelių dešimtųjų iki šimtų karatų, o didelių mėlynųjų safyrų galima įsigyti lengviau nei didelių rubinų. Vis dėlto dauguma komercinių mėlynųjų safyrų sveria mažiau nei 5,00 karatus.

1. Patarimas

Pasikonsultuokite su juvelyru, kad suprastumėte, kokį skirtumą suteikia spalva. Palyginkite skirtingų spalvų safyrus vieną šalia kito ir suprasite, ką galite pasirinkti. Tamsios spalvos, tokios kaip tamsiai mėlyna ar labai tamsiai mėlyna (beveik juoda) ir mažesnio sodrumo spalvos, tokios kaip pilkšvai mėlyna ar geltona, yra prieinamesnės už ryškias spalvas.

2. Patarimas

Neieškokite kompromisų briaunavimo atžvilgiu. Briaunavimo kokybė gali smarkiai paveikti grožį ir spindesį. Jūsų safyras turėtų intensyviai spindėti, taip atspindėdamas šviesą tolygiai po visą brangakmenį. Prasto briaunavimo brangakmeniais prekiaujama daug rečiau ir jie parduodami su nuolaida.

3. Patarimas

Pasiteiraukite, kaip safyras apdorotas. Didelis kiekis rinkoje esančių safyrų, tiek mėlynos, tiek kitų spalvų, apdorojami siekiant pakeisti jų spalvą naudojant karštį ar difuzijos metodą. Safyrai, apdoroti difuzijos metodu, dažnai būna ryškių spalvų, bet jų vertė mažesnė už kaitinto safyro. Kilus abejonėms, reikalaukite laboratorijos ataskaitos.