Juvelyrikos su smaragdais pirkėjo gidas

Smaragdas – melsvai žalia ir žalia berilo variacijos, mineralo rūšis, kuriai priskiriamas akvamarinas.

Smaragdas turi daug ypatingų savybių, bet spalvotų brangakmenių ekspertai pritaria, kad smaragdai labiausiai iš visų vertinami dėl savo spalvos. Subtilios variacijos ženkliai keičia brangakmenio vertę.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis juvelyrinius dirbinius su smaragdais

Spalva - svarbiausias smaragdo kokybės faktorius

Trokštamiausių spalvų smaragdai yra melsvai žali ir žali, turintys sodrias spalvas ir nepernelyg tamsų atspalvį. Brangiausi smaragdai – skaidrūs, jų spalva pasiskirsčiusi tolygiai, be jokio plika akimi matomo spalvų zonavimo.

Skaidrumas rodo intarpų skaičių

Smaragduose įprastai aptinkama intarpų, kurie matomi plika akimi. Todėl prekeiviai ir kai kurie vartotojai supranta ir sutinka, kad smaragduose yra intarpų. Smaragdai be plika akimi matomų intarpų – ypač vertingi, nes jie labai reti.

Briaunavimas - vienas svarbiausių išvaizdos faktorių

Populiariausia forma – stačiakampio dėl originalios kristalų formos. Geras brangakmenio apdirbimas išryškina spalvos grožį, paslepia įtrūkimų įtaką ir sukuria ryškų bei gyvą brangakmenį.

Karatų svoris leidžia atlikti tikslius matavimus

Madingi smaragdai būna įvairiausių dydžių. Muziejuose ir privačiuose kolekcijose yra smaragdų, kurie sveria šimtus karatų. Kiti – maži smaragdai, sveriantys tik keletą dešimtųjų karato. Didėjant smaragdui, gali drastiškai pakilti ir jo kaina.