Juvelyrikos su tanzanitais pirkėjo gidas

Tanzanitas - balansuojantis tarp sodrios mėlynos, ryškios violetinės ir rožinės spalvos, egzotiškasis tanzanitas aptinkamas tik vienoje vietoje žemėje, netoli didingojo Kilimandžaro.

Aukštos kokybės tanzanito pleochroizmas ir intensyvios, viršuje esančios violetinė ir mėlyna spalvos, padeda atpažinti brangakmenį ir sudaro didžiąją dalį jo vertės. Blyškesnės spalvos aptinkamos dažniau, tačiau jų vertė mažesnė. Plika akimi matomi intarpai taip pat sumažina brangakmenio vertę.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis tanzanitus

Spalva

Dėl intensyvaus tanzanito pleochroizmo, kiekviename madingame brangakmenyje įprastai galima pamatyti tiek mėlyno, tiek violetinio atspalvio mišinį, priklausomai nuo to iš kokio kampo žiūrite. Daugiausiai iškasamų tanazinitų būna šviesiai rožiniai, rožiniai ir mėlyni akmenys. Vis dėlto brangakmenis žinomas dėl retos, sodrios melsvai violetinės spalvos, tokie tanzarinai įprastai būna virš penkių karatų dydžio.

Skaidrumas

Plika akimi matomi intarpai sumažina tanzanito vertę, tai ypač būdinga šviesesnių spalvų brangakmeniams, kuriuose intarpai aiškiau matomi. Bet kokie intarpai, sukeliantys problemų, tokių kaip įtrūkimai, drastiškai sumažina tanzanino vertę.

Briaunavimas

Tanzanitų galima įsigyti įvairiausių formų, bet dažniausiai pasitaikančios yra pagalvėlės, trikampio ir ovalo formos. Briaunavimo forma gali pabrėžti tai, kurios spalvos matosi pro brangamenio karūną. Briaunuojant taip, kad brangakmenio viršuje matytųsi violetinė spalva, įprastai išsaugoma daugiau karatų svorio nei briaunuojant madingai, siekiant išgauti daugiausia mėlyno atspalvio.

Karatų svoris

Tanzanitų galima įsigyti įvairiausių: aukštos kokybės, didesnių, ryškių spalvų ar šviesesnių brangakmenių, briaunuojamų pagal standartinį dydį ir naudojamų masinės rinkos papuošalams gaminti. Mažesnių tanazanitų spalvų sodrumas – mažesnis. Aukštos kokybės ir ryškias spalvas turi brangakmeniai virš penkių karatų dydžio.

1. Patarimas

Dydis ir spalva – susiję. Įprastai tanzanitai turi būti virš penkių karatų, norint, kad jie būtų sodrios melsvai violetinės ar violetinės su mėlynu atspalviu spalvos. Mažesni nei dviejų karatų brangakmeniai dažnai būna šviesesnių spalvų.

2. Patarimas

Laikykite brangakmenį saugiai. Nuo 6 iki 7 laipsnio kietumo, tanzanitas yra minkštesnis už daugumą brangakmenių. Su žiedais, kuriuose įtaisytas tanzanitas, elkitės atsargiai. Jį padės apsaugoti metalas ir kiti jį supantys brangakmeniai.

3. Patarimas

Neieškokite kompromisų briaunavimo atžvilgiu. Briaunavimo kokybė gali smarkiai paveikti grožį ir spindesį. Jūsų tanzanitas turėtų intensyviai spindėti, taip atspindėdamas šviesą tolygiai po visą brangakmenį. Prasto briaunavimo brangakmeniais prekiaujama daug rečiau ir jie parduodami su nuolaida.

4. Patarimas

Pasikonsultuokite su savo darbą išmanančiu juvelyru. Tanzanitas – neįprastas brangakmenis, todėl pasirinkite juvelyrą, kuris yra kvalifikuotas gemologas. Juvelyras, kuris pažįsta ir myli tanzanitą, turės ką jums parodyti, kad pamatytumėte skirtumus.