Kūrinių su gintaru pirkėjo gidas

Gintaras – gamtos laiko kapsulė. Šiuose fosiliniuose sakuose įstrigusios gyvybės žemėje prieš milijonus metų liekanos.

Gintaras gali būti baltas, geltonas, oranžinis ir rausvai rudas. Skaidrus gintaras yra vertingesnis už nepermatomą. Visgi įdomaus augalo ar gyvūno intarpai bet kurį gintarą paverčia vertingesniu

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis gintarą

Spalva gali būti svarbus gintaro kokybės faktorius

Gintaras būna ne tik geltonos ir auksinės spalvos. Jis taip pat gali būti baltas, geltonas, oranžinis ir rausvai rudas. Pirkėjai labiau vertina rusvą atspalvį turintį gintarą nei auksinį. Reti gintarai gali būti mėlini ar žali. Gintarai su akiai patraukliu melsvu ar žalsvu atspalviu gali būti labai vertingi.

Skaidrumas svarbesnis jei aptinkama įdomių intarpų

Nors skaidrus gintaras yra vertingesnis už nepermatomą, įdomaus augalo ar gyvūno intarpai bet kurį gintarą paverčia vertingesniu. Apdirbimas gali nepermatomą gintarą padaryti šiek tiek skaidresnį. Tokiame gintare kartais galime pamatyti apvalių, panašių į įtrūkimus žymių, vadinamu saulės dalelytėmis.

Karatų svoris leidžia atlikti tikslius matavimus

Gintaras – stebėtinai lengvas: tiesą sakant, jis plūduriuotų druskos prisodrintame tirpale, bet ne įprastame jūros vandenyje. Todėl gintaras tinkamas gaminti dideliems karoliams ar kabantiems papuošalams, kuriuos patogu nešioti nepaisant jų dydžio.

Briaunavimas gintarui mažiau svarbus

Dažniausiai gintaro gaminiai būna laisvos formos, kabošonai, karoliukai arba išraižyti gintarai. Retais atvejais, labai skaidrus gintaras briaunuojamas pagal rinkėjų užsakymus.

1. Patarimas

Būkite drąsūs rinkdamiesi gintarą. Gintaras sveria nedaug, todėl puikiai tinka dideliems auskarams ir karoliams gaminti – patogu nešioti netgi masyvaus dizaino papuošalus.

2. Patarimas

Laikykite gintarą toliau nuo šilumos šaltinių. Aukštoje temperatūroje gintaras gali ištirpti ar sudegti. Nelaikykite gintaro ant elektronikos prietaisų ar ryškioje šviesoje. Normalu, jog laikui bėgant gintaras patamsėja, bet šiluma gali paspartinti šį procesą.

3. Patarimas

Saugokitės tobulai atrodančių vabzdžių intarpų. Gintare įstrigę vabzdžiai yra milijonų metų amžiaus ir iš esmės nėra tobuli. Gintaro imitacijos su šių laikų vabzdžiais ar kitais mažais gyviais viduje pasitaiko labai dažnai.

4. Patarimas

Kilus abejonėms, reikalaukite laboratorijos ataskaitos. Įsigyjant pirkinį, nepriklausomos laboratorijos ataskaita gali patvirtinti, kad gintaras, kurį perkate – natūralus, o intarpas nebuvo pridėtas vėliau.

5. Patarimas

Šviesiai žalias gintaras – apdirbtas metalas. Šviesiai geltona ar žalia „žalio gintaro“ spalva – apdirbimo naudojant spaudimą ir šilumą rezultatas. Galutinis produktas yra vertinamas atitinkamai.

6. Patarimas

Ambroidinis, suspaustas, jungtinis, perdirbtas gintaras yra mišrus. Kai maži gintaro gabalėliai suspaudžiami ir sujungiami naudojant šilumą ir spaudimą siekiant išgauti didesnius gintaro luitus, toks gintaras pardavinėjamas kaip jungtinis ar perdirbtas, kurio parduodama mažiau nei visiškai natūralaus gintaro.