Juvelyrikos su deimantais pirkėjo gidas

Karatas

Karatas vartojamas deimanto svoriui nustatyti. Jį galima padalyti į taškus, tuomet vienas taškas lygus 0,01 karato. Svarbu nepainioti bendro karatų svorio ir dydžio, nes brangakmenio forma ir briaunavimas taip pat gali pakeisti jo svorį. Ši taisyklė galioja ir safyrams, rubinams, smaragdams, tanzanitams ir kitiems akmenims.

Spalva

Deimantų spalva GIA spalvų skalėje klasifikuojama nuo D iki Z. D spalva neturi jokio atspalvio, todėl yra prabangiausia ir paklausiausia tarp kokybės ieškotojų.

Švarumas

Defektų ir intarpų dydis nulemia deimanto švarumo laipsnį. Švarumo laipsniai skirstomi nuo FL iki SI2. Stenkitės rinktis tokį deimantą, kuriame plika akimi intarpų nesimato (įprastai VS2 ar aukštesnio laipsnio).

Briaunavimas

Tai vienintelė deimanto charakteristika, kuriai neturi įtakos gamta, tačiau deimantų praktikoje pasitaiko ir klaidų. Briaunavimas nulemia tai, kaip deimantas atspindi šviesą, o šis aspektas daro didžiausią įtaką bendrai deimanto išvaizdai ir žaižaravimui.

Sertifikavimas

Sertifikatas dar žinomas kaip deimanto vertinimo ataskaita, deimanto aprašas ar deimanto kokybę patvirtinantis dokumentas. Ataskaitas rašo gemologai, vertinantys deimanto charakteristiką, vertę ir tapatybę, o visa tai patvirtinama sertifikatu. Lietuvoje, nepriklausomai nuo to, ar akmuo turi tarptautinį settifikatą ar ne, kiekvienas brangakmenis turi būti dar privalomai sertifikuotas valstybinių prabavimo rūmų.

Kontūras

Deimanto kontūras iš esmės yra jo forma. Ją taip pat lemia ilgio ir pločio santykis, kuris apskaičiuojamas deimanto ilgį padalinus iš pločio. Kuo didesnis santykis, tuo deimantas ilgesnis ir plonesnis.

Ilgis (1.50) padalintas iš pločio (1.0) = Ilgio ir pločio santykis (1.50)

Kaina

Nereikia pirkti aukščiausios kokybės deimanto norint gauti lygiai tokį pat gražų brangakmenį. Kaina skirsis priklausomai nuo rinkoje esančių deimantų kokybės, jo šaltinio ir apdirbimo vietos. Be to, ieškokite ekspertų ir patikimų juvelyrikos namų - jie suteiks gyvo akmenų palyginimo galimybė, padės pažinti, kaip gelsvą brilianto spalvą gali paversti nematoma tobulas švarumas arba pademonstruos, kada žemiausio lygio fluorescencija gali būti ne trūkumas, o privalumas ir pan.

Prisiminkite, kad perkate vertingą daiktą, kurį galėsite perduoti iš kartos į kartą.